Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė parengė vietos plėtros strategiją, nes įgyta patirtis įgyvendinant vietos plėtros strategiją pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2021 metų veiksmų programos priemonės „Vietos plėtros strategijų, įgyvendinamas“ suteikė daug gerosios patirties ir galimybių bendrauti ir bendradarbiauti vietos verslinės žvejybos, vietos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų atstovams, bei įgyvendinant veiklas sukurti reikalingus, ne tik visai Palangos miesto bendruomenei, bet ir Klaipėdos regionui, rezultatus.
Strategijos įgyvendinimas suponavo galimybes Palangos miesto savivaldybės administracijai 2018 metais vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 29 d. nutarimu Nr. 857 „Dėl turto perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise Palangos miesto savivaldybei“ iš VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos perimti valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą – Šventosios jūrų uostą, kartu perimant ir techninę dokumentaciją bei įgyvendinti projektą „Žvejybos infrastruktūros plėtra Šventosios valstybiniame jūrų uoste, Prieplaukos g. 26, Palangoje“ sukuriant Palangos miesto savivaldybės teritorijos verslinės žvejybos atstovams puikią ir europietiškus standartus atitinkančią infrastruktūrą: angarą, slipą, gervę, krantinių rekonstrukciją ir nesamų įrengimą.
Tikimasi, kad „Šventosios žuvininkystės regiono vietos plėtros strategijos 2021–2027 m. rengimas“ vyks aktyviai dalyvaujant vietos bendruomenei, vietos valdžiai bei žvejybos verslui ir Palangos miesto nevyriausybinėms organizacijoms, nes planuojama didelį dėmesį strategijoje skirti Šventosios jūrų uosto įveiklinimui, nes suvokiame Šventosios jūrų uosto svarbą ne tik Palangos miesto gyventojams ir Vakarų Lietuvos verslinės žvejybos atstovams, bet ir visai Lietuvai stiprinant Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį.
- užtikrinti vietos išteklių tinkamą panaudojimą, vietos interesų grupių bendradarbiavimą ir veikimą kartu užtikrinant integruotą Šventosios ŽRVVG teritorijos plėtrą, įgyvendinant bendradarbiavimo veiklas, kurių tikslas skatinti įvairias bendradarbiavimo, kuriame dalyvauja ne mažiau kaip du subjektai. Tai sudarys prielaidas ieškoti inovacinių būdų ir metodų susidariusioms problemoms spręsti, bendrai veiklai apjungti turimas žinias, patirtį ir gebėjimus, žmogiškuosius, kultūrinius, gamtinius, infrastruktūrinius išteklius visos ŽRVVG teritorijos išteklius ir organizuoti trumpas tiekimo grandines vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu. Be to, parama investicijoms į išskirtinių gamtos ir kultūros paveldo objektų tausojantį naudojimą bei pritaikymą gyventojų poreikiams numatoma teikti, jei jie bus pritaikyti visos teritorijos gyventojų poreikiams;
- užtikrinti ŽVVG teritorijos išskirtinumo ir specifinių pranašumų panaudojimą, ŽVVG teritorijos didesnės pridėtinės vertės kūrimą, kurių bus tiesiogiai siekiama, įgyvendinant ŽRVVG VPS priemones ir taip didinti regiono patrauklumą, išlaikant jo autentiškas gamtos ir kultūros vertybes, renginius, esamą ir vis dar besiformuojančias žuvininkystės verslo tradicijas. Kuriant Šventosios ŽRVVG teritorijos pridėtinę vertę ir ją pozicionuoti, numatoma remti inovatyvias, tvarias, verslumą ugdančias, išskirtines veiklas, kurios generuotų pajamas vietos žvejams, kurių lūkesčiai šiuo metu yra labai sumažinti ribojant žvejybą priekrantėje ar tam tikrų žuvų pagavimo kvotas. Vietos plėtros strategijos įgyvendinimo pareiškėjai bus skatinami tvariai naudoti teritorijos išteklius, juos saugoti, taikyti inovatyvias priemones ir taip didinti pridėtinę vertę. Šventosios ŽRVVG teritorijos jautrumas, esamų rekreacinių išteklių tvarus naudojimas – yra pagrindinis vietos projektų tinkamumo principas. Siekiant užtikrinti šio principo laikymąsi, bus įgyvendinamos savalaikės vietos bendruomenės informavimo priemonės. Siekiama, kad ateinančios investicijos kaip galima tolygiau pasiskirstytų Šventosios ŽRVVG teritorijoje taip užtikrinant visos teritorijos darnų vystymąsi.
Projektu remiamos VPS administravimo veiklos sritys:
- ŽVVG veikla,
- ŽVVG teritorinis bei tarptautinis bendradarbiavimas,
- ŽVVG teritorijos gyventojų aktyvinimas.
Projekto rezultatas:
- Įgyvendinta dešimt informavimo ir/arba konsultavimo kompanijos veiksmų.
- Įgyvendintas vienas bendradarbiavimo projektas.