Įgyvendinama Šventosios ŽRVVG Vietos plėtros strategija

Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė vadovaujasi vertybėmis, kurios buvo suformuotos įsteigus vietos veiklos grupę, įvertinus visų Šventosios ŽRVVG narių patirtį, lūkesčius ir interesus. Šventosios ŽRVVG įgyvendindama vietos plėtros strategiją nuolatos bendrauja su vietos bendruomene, vietos savivaldos institucijomis– Palangos miesto savivaldybės administracija: Šventosios seniūnijos darbuotojais bei su SĮ Šventosios jūrų uosto direkcija, vietos verslinės žvejybos atstovais.

Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės vertybės rodo jos įsipareigojimus visiems ir užtikrinta visų grupės narių gerovę, tai yra:

Atvirumas naujiems nariams, kitokiam požiūriui, pozityvioms iniciatyvoms, dialogui, naujovėms. Profesionalumas – savo darbo išmanymas, lankstumas bei nuolatinis tobulėjimas, įgyvendinant vietos plėtros strategiją ir administruojant viešąsias lėšas.

Bendravimas ir bendradarbiavimas – tiek organizacijoje, tiek ir už jos ribų, tam, kad drauge būtų pasiekti maksimalūs rezultatai.

  • Atsakomybė už savo veiksmus ir įsipareigojimas.
  • Lygiateisiškumas, vykdomos veiklos skaidrumas, priimamų sprendimų teisingumas.
  • Pažangumas, inovatyvumas, novatoriškumas ir realistiškumas – nuolat ieškant naujovių, jas diegiant ir tobulinant savo veiklą.
  • Pagarba, sąžiningumas, tolerancija.
  • Savanorystė ir patriotiškumas.

Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės iškeltos vertybės užtikrina ŽRVVG veiklos skaidrumą, efektyvumą ir sėkmingą užsibrėžtų tikslų siekimą. Tai laiko patikrintos vertybės, kuriomis Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė vadovaujasi nuo pat Šventosios ŽRVVG įkūrimo.

Šventosios ŽVVG teritorijos vizija iki 2027 m. 

Šventosios ŽRVVG teritorija – tai tvari, atvira, saugi ir patogi teritorija su aktyvia žvejų bendruomene, puoselėjamomis unikaliomis žvejybos verslo tradicijomis, konkurencingomis ir inovatyviomis turizmo pramogomis ir paslaugomis bei savalaikiai vystoma, žvejų poreikius atitinkančia infrastruktūra, kuriamu moderniu Šventosios jūrų uostu, patrauklia aplinka gyvenimui, darbui ir poilsiui.

Šventosios ŽVVG misija

Šventosios ŽRVVG teritorijos žuvininkystės bendruomenės, verslo ir valdžios įsitraukimas į Šventosios žuvininkystės regiono vystymą, pagrįstas bendruomenės inicijuota vietos plėtra bei inovatyviomis mokslo ir tvarios ekonomikos augimo prielaidomis. ŽRVVG vietovės išskirtinumas, aplinka ir ištekliai naudojami ŽRVVG teritorijos plėtrai. ŽRVVG veiklos tikslai ir rezultatai nukreipti į kuo spartesnę ŽRVVG teritorijos tvarią ekonomikos pažangą ir gyventojų užimtumo didinimą bei regiono darnaus vystymosi užtikrinimą.

Bendraujant su Verslinės žvejybos atstovais, vietos savivaldos institucija – Palangos miesto savivaldybės administracija, jos įmone – Šventosios jūrų uosto direkcija, Palangos miesto bendruomene, įvardintos aktualiausios problemos: Palangos miesto savivaldybės administracija viliasi įgyvendinti visus 6 Šventosios jūrų uosto statybos etapus ir įveiklinti šį uostą, taip išspręsdama verslinės žūklės atstovų problemas susijusias inventoriaus laikymu, saugiu išplaukimu ir laimikio iškrovimu. Iš dalies spręsti Šventosios uosto, kaip rekreacinio uosto įveiklinimo problemą, organizuojant rekreacines veiklas ir suteikiant galimybę į uostą atplaukti pramoginėms jachtoms, spręsti edukacines problemas, susijusias su žmonių, o ypač vaikų mokymu buriuoti – Šventosios jūrų uosto teritorijoje yra numatyta vieta buriavimo mokyklos įsteigimui, bei spręsti krašto apsaugos ir aplinkos apsaugos problemas – Šventosios uosto teritorijoje yra numatyta vieta krašto apsaugos laivams, Būtingės terminalo apsaugos ir avarijų likvidavimo laivams, bei vėjo jėgainių parko aptarnavimo jūroje laivams laikyti. Vietos bendruomenė mato Šventosios uosto įveiklinimo privalumus – aplinkui Šventosios jūrų uostą jau dabar tvarkomiems ir įveiklinantiems objektams, kurie ne tik estetiškai atrodo Šventosios seniūnijos teritorijoje, bet ir kuria naujas darbo vietas – taip spręsdamos ne darbo problemas.

Vietos žvejybos verslo bendruomenė – tikisi, kad ir toliau bus kuriamas Šventosios jūrų uostas, gerinantis žvejų darbo sąlygas, kuriantis naujas darbo vietas ir erdves įvairesnių su žvejyba susijusių ir ją tik papildančių veiklų kūrimą Šventosios jūrų uosto teritorijoje.

Šventosios ŽRVVG teritorijos veikiančių žuvininkystės sektoriaus, bendruomenės ir vietos savivaldos įstaigos situacija atitinka ŽRVVG teritorijos viziją – tai tvari, atvira, saugi ir patogi teritorija su aktyvia žvejų bendruomene, puoselėjamomis unikaliomis žvejybos verslo tradicijomis, konkurencingomis ir inovatyviomis turizmo pramogomis ir paslaugomis bei savalaikiai vystoma, žvejų poreikius atitinkančia infrastruktūra, kuriamu moderniu Šventosios jūrų uostu, patrauklia aplinka gyvenimui, darbui ir poilsiui.

Šventosios žvejybos ir akvakultūros regiono vietos plėtros strategijos 2023-2027 m. prioritetai, priemonės ir jų veiklos sritys:

I prioritetas: Tvarios ir inovatyvios bei žvejų pajamas įvaitinančios infrastruktūros kūrimas ir turizmo paslaugų bei kokybės didinimas mėlynosios ekonomikos augimo kontekste.

Priemonė: Su žvejybos verslu susijusių alternatyvių paslaugų kūrimas Šventosios jūrų uoste.

VPS priemonės tikslas: Sudaryti galimybes vystyti naujas, inovatyvias ir konkurencingas paslaugas Šventosios jūrų uosto teritorijoje, regiono gyventojų užimtumo didinimas, kuriant naujas arba išlaikant esamas darbo vietas

Priemonė: Tvarios, žvejams reikalingos infrastruktūros vystymas Šventosios jūrų uoste.

VPS priemonės tikslas: Diegti inovacijas Šventosios jūrų uosto teritorijoje vystant žvejų poreikius atitinkančią infrastruktūrą,

skatinančią alternatyvių ir konkurencingų paslaugų kūrimą bei vietos verslo iniciatyvų didinimą

II prioritetas: Klimato kaitos švelninimas ir prisitaikymas, biologinės įvairovės saugojimas ir tvarus žvejybos regiono vystymas

Priemonė: Prisitaikymas prie klimato kaitos ir aplinkos išsaugojimas.

VPS priemonės tikslas: Padėti prisitaikyti prie klimato kaitos švelninant jos sukeliamus veiksnius, saugoti aplinką bei didinti

regiono gyventojų sąmoningumą

III prioritetas: Žvejų bendruomenės gyvybingumo stiprinimas per socialinės įtraukties didinimą.

Priemonė: Bendruomenių gyvybingumo stiprinimas per bendrų veiklų organizavimą.

VPS priemonės tikslas: Stiprinti bendruomenių gyvybingumą, didinti jų užimtumą, skatinti iniciatyvas bendrauti, bendradarbiauti įvairiose amžiaus grupėse (ypatingai senjorus ir jaunimą),dalinti patirtimi ir žiniomis.